Jak spakować bagaż podręczny do samolotu?

Jak spakować bagaż podręczny do samolotu?

Podróż samolotem stała się w dobie XXI wieku tak oczywista i dostępna jak samochody na przełomie lat 50 i 60 tych. Obecnie dzięki znaczącemu obniżeniu kosztów niemal każdy może pozwolić sobie na szybki i wygodny transport lotniczy. Na początku swojej przygody z podniebnym transportem warto wiedzieć jak się spakować i co możemy zabrać na pokład samolotu. Warto więc na początku zadać sobie pytanie jak spakować bagaż podręczny do samolotu?

Pierwsza podróż samolotem- co powinniśmy wiedzieć?

Pierwsza podróż samolotem to zawsze niesamowite uczucie które jest mieszanką przerażenia i radości. Warto jest sprawdzić co radzą doświadczeni konsumenci linii lotniczych przed pierwsza podróżą samolotem. Na początku warto przygotować listę bagażu podręcznego który zamierzamy zabrać ze sobą bezpośrednio na pokład samolotu. To co powinniśmy spakować i jak spakować bagaż podręczny do samolotu koniecznie należy sprawdzić na stronie linii lotniczych. Na stronie przewoźnika nie tylko znajdują się tak przydatnie informacje jak co w bagażu podręcznym do samolotu powinno się znaleźć ale również wskazówki dla osób które pierwszy raz będą odbywały taką podróż. Bagaż podręczny w samolocie Zawsze znajduje się przy nas w całej podróży dlatego nie powinien on zajmować zbyt wiele miejsca.

Jak nabywać bilety lotnicze?

Obecnie w erze tanich lotów nabycie biletu na lot jest porównywalne z zakupem biletu na pociąg. Wejście na stronie przewoźnika pozwoli szybko kupić bilet jednak tańsza opcja to skorzystanie z porównywarek które oferują większe możliwości. Często w miesiącach przestojów warto jest kupić bilety na swoją podróż ponieważ są one znacznie tańsze. Często korzystając z okazjonalnych i sezonowych promocji można nabyć bilety za kilkadziesiąt złotych pokonując jednocześnie przy tym tysiące kilometrów. Obecne czasy są momentem w którym transport i możliwość zwiedzania świata nie była jeszcze tak tania.

Czego nie wolno brać ze sobą na pokład samolotu?

Na pokład samolotu ze względów bezpieczeństwa nie można brać bardzo wielu rzeczy. Niestety rozwój taniego transportu nie obył się bez ekscesów terrorystycznych przez co obostrzenia dotyczące bagażu zostały zaostrzone. Na pokład samolotu nie można brać bardzo wielu rzeczy np. przedmiotów ostro zaostrzonych które mogły by zostać wykorzystane jako broń. Obostrzenia dotyczą również płynów. Na pokład samolotu można zabrać maksymalnie 1 l płynów w butelkach po 100 ml. Dotyczy to głównie alkoholu, wody, kosmetyków, szamponu. Nie można zabierać napoi kupionych poza terenem lotniska, wyjątek stanowią gotowe posiłki dla dzieci.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o