Jostedalsbreen - dlaczego warto odwiedzić ten norweski lodowiec?

Jostedalsbreen - dlaczego warto odwiedzić ten norweski lodowiec?

Lodowiec Jostedalsbreen jest jednym z tych miejsc w Norwegii, które niezwykle chętnie odwiedzane są przez turystów z całej Europy i nie tylko. Nie ma się czemu dziwić. W końcu przyznać trzeba, iż jest to miejsce, jak z bajki.

Gdzie położony jest Jostedalsbreen?

Lodowiec Jostedalsbreen położony jest w południowo-zachodniej części Norwegii. Najwyższy szczyt na lodowcu, czyli nunatak mający wysokość 2083 metrów. Warto też wspomnieć o tym, iż sam lodowiec Jostedalsbreen jest największym lodowcem w Europie. To także czyni go wyjątkowym.

Lodowiec norweski Jostedalsbreen- dlaczego warto go odwiedzić?

Lodowiec Jostedalsbreen, z całą pewnością jest niesamowicie popularny. Przeczytać można o nim w każdym przewodniku o Norwegii i na pewno jest punktem obowiązkowym, gdy zawita się do tego pięknego, pełnego naturalnych uroków kraju. Interesujące jest także to, iż ramiona lodowca tworzą ponad 50 dolin, dzięki czemu widoki mogą być faktycznie zapierające dech w piersiach i warte każdej wspinaczki. Warto wybrać się tam, jak najszybciej, ponieważ panujące w rejonie, dodatnie temperatury, niekoniecznie pozytywnie wpływają na stan lodowca, który niestety, co jakiś czas traci swoją długość, która szybko się roztapia.

Jakie lodowce w Norwegii są także warte odwiedzenia?

Lodowiec Norwegia to jedno z chętniej używanych wyszukań, podczas planowania swojego wyjazdu w tamte rejony Europy. To dlatego warto wiedzieć, które miejsca faktycznie są warte uwagi. Na pewno, będąc już w Norwegii, należy zobaczyć przynajmniej kilka lodowców. Oczywiście należy wybrać te najbardziej spektakularne. Drugim co do popularności jest lodowiec Folgefonna. Podzielony jest on na trzy części- północną, środkową oraz południową i jest trzecim co do wielkości lodowcem w kraju. Dookoła lodowca zorganizowane są szlaki turystyczne, które umożliwiają obejrzenie go z każdej strony oraz podzielone są na różne stopnie zaawansowania, co znacząco ułatwi dobór odpowiedniego poziomu względem swoich umiejętności i tym samym będzie bezpieczne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o