Toskania co warto zobaczyć? Poznaj atrakcje Toskanii

Toskania co warto zobaczyć? Poznaj atrakcje Toskanii

Toskania to prawdopodobnie najpiękniejszy region Włoch. To właśnie dlatego, aby lepiej go poznać, warto dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają tam na turystę i, co koniecznie należy zobaczyć podczas urlopu. Toskania, co warto zobaczyć w tym boskim miejscu?

Toskania- co warto zobaczyć w tym regionie?

Wiele osób zastanawia się, co zobaczyć w Toskanii. W końcu każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak piękny jest to region, ale nie każdy ma świadomość tego, jakie miejsca są szczególnie wyjątkowe. Zastanawiając się więc, co zwiedzić w Toskanii, na pewno należy wziąć pod uwagę kilka mniejszych miejscowości, które, choć nie są tak duże, jak Florencja, czy Siena, z całą pewnością zachwycają swoim klimatem i unikatowością. Wśród takich miejscowości koniecznie należy wspomnieć o San Gimignano. Jest to niewielka miejscowość w okolicach Volterry, które rozgłos zyskało głównie dzięki średniowiecznym wieżom, które przywodzą na myśl współczesne wieżowce. Dodatkowo to właśnie w tym miasteczku spróbować można ponoć najlepszych lodów we Włoszech. Na uwagę zasługuje również Lukka z malowniczym rynkiem i kościołem, w cieniu którego porozstawiane są kawiarniane stoliki, przy których rozkoszować się można przepyszną kawą.

Toskania- miejsca warte zobaczenia przynajmniej raz w życiu

Wiadomo już, jak zachwycająca jest Toskania. Co warto zobaczyć dodatkowo? Z całą pewnością miasta nie są jedynym, co zasługuje na uwagę w tych okolicach. Toskania to przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki. Warto pojeździć autem po odludnych drogach i poszukać punktów widokowych, których w tej okolicy zdecydowanie nie brakuje. Nawet zwykłe pola mogą okazać się doskonałym krajobrazem. Zwłaszcza jeśli Toskanię odwiedza się późnym latem lub wczesną jesienią, kiedy to wszędzie rosną słoneczniki, a pola złocą się zbożem. Z całą pewnością jest to klimat rodem z najpiękniejszej bajki.

Toskania- atrakcje turystyczne, które pozwolą oderwać się od rzeczywistości

Jakie szczególne atrakcje turystyczne można wskazać w Toskanii? Na pewno jest ich co najmniej kilka i każda z nich równie wspaniała. Na uwagę zasługuje palio w Sienie, które jest wyścigiem konnym, który odbywa się dwa razy do roku. Ciekawą atrakcją są również festiwale wina. Najczęściej mają one miejsce jesienią i spotkać się można z nimi w praktycznie każdym miasteczku. Dzięki temu można wziąć udział w obchodach w różnych miejscach w Toskanii i tym samym porównać je między sobą. Na pewno jest to niezapomniana przygoda, której skosztować można tylko w Toskanii.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o